TÜRKİYE'NİN HER YERİNE KARGO -
150TL VE ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO

Hakkımızda

Firmamıza ait bilgiler:

Ticaret Ünvanı: MIGNATIS REKLAM TABELA BİLGİSAYAR SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.

Adres: Sümer mah. 2241 sok. no:52/3 Merkezefendi/DENİZLİ

Telefon: 0551 056 18 19

Vergi Dairesi: Gökpınar

Vergi Numarası: 6201192752

Ticaret Sicil No: 43214

Mersis Numarası: 0620119275200001

Şirketimizin ana faaliyet konuları şunlardır:

Radyo, TV, posta yoluyla veya internet üzerinden yapılan perakende ticaret,

Reklam ajanslarının faaliyetleri (kullanılacak medyanın seçimi, reklamın tasarımı, sözlerin yazılması, reklam filmleri için senaryonun yazımı, satış noktalarında reklam ürünlerinin gösterimi ve sunumu vb.)

TABELA, REKLAM

-Şirket, ışıklı ve ışıksız, totem, bez afiş, bayrak imalatı yapabilir, imalat için gerekli makine ve donanımları satın alabilir, satabilir, kiralar, kiraya verebilir. Reklam konularıyla ilgili, baskı ve dijital baskı işlerini yapabilir. Bu işlerle ilgili ihtiyaç duyduğu her türlü hammadde ve malzemeyi satın alabilir, satabilir, ithalatını ve ihracatını yapabilir.

-İnternet üzerinden reklam hizmetleri, elektronik ticaret (e-ticaret) yapabilir. Telif ve patent hakları elde etmek. Şirket reklam amacı ile internet tasarımı ve sayfalarının, reklam, elektronik posta kutularının hazırlanması, firma isim ve tescili ve internet üzerinde alan bulundurmak, yayın yapmak, internet sunucularının kurulması, kiralanması, internet üzerinde erişimin sağlanması.

-Eşantiyon, hediyelik eşya ve plaket gibi malzemeler üzerinde şekil ve yazıların yapımı biçimindeki işlerin tamamını yapabilir. Bu amacını gerçekleştirmek için gerekli logoları hazırlayabilir, ticari yatırımlar yapabilir.

-Şirket ticari ve gayri ticari ilan ve reklamları alabilir. Bu ilan ve reklamları araçlar üzerinde yayınlatabilir veya yayınlattırabilir. İlan ve reklamlara ait dokümanları, filmleri, teyp, CD, video kaset, fotoğraf, slayt, kitap, dergi, gazete, broşür, katalog, harita, tabela, pano, afiş gibi ışıklı ışıksız her türlü ilan ve reklam işlerini almak, yapmak veya başkalarına yaptırmak.

-Bilumum reklam, tanıtım ve promosyon hizmetleri vermek. Reklam ve tanıtım ajanslığı yapmak, yerli ve yabancı radyo, televizyon ve yazılı medya kuruluşları ile reklam anlaşmaları yapmak, radyo, televizyon ve sinema reklamları için ses ve film kayıtları, grafik ve animasyon tasarımları yapmak veya yaptırmak.

-Yayınlanacak reklamlar için yerli ve yabancı şahıs ve firmalardan reklam almak, yayınlamak, yayınlatmak, aracılık etmek, bu faaliyetlerle ilgili radyo, televizyon, yazılı basın ve sinemalarda yer ve süre satın almak, kiralamak ve bu yerleri pazarlamak.

-Yurt içi ve yurt dışında gösterime girecek sinema filmleri, yapılacak konser, tiyatro, sanat ve eğlence gösterileri, konserler, müzikal oyunlar, folklor gösterileri, bale oyunları, eğlence ve yarışma programları ve benzeri gösterilerin reklam, tanıtım ve organizasyonunu yapmak.


BİLGİSAYAR, BÜRO MAKİNELERİ KIRTASİYE VE ELEKTRONİK ÜRÜNLER

a. Her marka bilgisayar ve bilgisayar donanımının ithalatı, ihracatı ve dahili ticaretini, tüm bilgisayar ve yan donanımları birimleri, mikrofilm faksim ile bunlar gibi tüm bilişim sistemleri, endüstriyel büro otomasyon, tüm yazılım ve donanım faaliyetleri servis büro hizmetleri vermek. internet üzerinden her türlü bilgi, ses ve görüntü hizmeti vermek, web sitesi hazırlamak, hazırlatmak ve internet servis sağlayıcılığı yapmak.

b. Her marka bilgisayar ve alt mikro işlemcileri ile bilgi kaydedici, saklayıcı, yazıcı, çizici, iletici, gösterici, tahvil edici, yorumlayıcı cihaz aksesuar donanım ünite parça ve yedek parçaları imali, montajı, servisi, dahili ve harici ticareti, eğitimi.

c. Ticari amaçlı bilgi işlem merkezleri kurmak, bu merkezlerin yurtiçi ve yurtdışı data şebekeleri ile irtibatını sağlamak.

d. Veri hazırlama, onarma, düzenleme işlemleri veya hizmetlerini yapmak, satmak, yada bunları kiraya vermek, internet üzerinde yayınlamak.

e. Her türlü bilgisayar sistemleri, yazılım ve donanım destek ve danışmanlık hizmetlerini sağlamak.

f. Bilgisayar programlarının ve bilgisayar kontrolü sistemlerin alımı, satımı, pazarlaması, imali, montajı, bakımı için gerekli ham mamul yarı mamul sistemlerinin ünitelerin parçaların ve yedeklerinin ve bunlara uygun her türlü bilgisayarlar ile kontrol edilebilecek ve gelecekte uygulanabilecek teknolojide imal edilmiş mamul ve yarı mamul parça sistem ve üniteler olarak alım satımı, ithal ve ihracı.

g. Bilgisayar sistemlerinin kurulması ve bunun için her türlü elektrik elektronik donanım imal ve montajını yapmak.

h. Bilgisayar makineleri, donanımları, yazılımları ve sistemleri ile disk, disket, manyetik bant, dosya, kağıt, yazıcı şeridi, kartuş vb. bilgisayar tüketim malzemeleri ve bilgi teknolojilerini üretmek, almak, satmak, ithal ve ihraç etmek.

i. Kamu, özel ve tüzel kişilere bilgisayar yazılım ve donanım seçiminde fizibilite raporları hazırlamak, mühendislik, müşavirlik, eğitim, destek ve servis hizmeti almak, vermek.

j. Kırtasiyelerde satılması mutad olan her nevi okul malzemesinin, iş yeri için gerekli faks, fotokopi makinesi, ozalit, teksir makineleri, hesap makinesi, yazar kasa, yazıcı ve benzeri gibi mekanik elektronik büro malzemelerinin alımı, satımı, kiralanması, tamir ve servis bakım işçiliğini yapmak.

k. Her derecede okulların ihtiyacı olan okul malzemelerini imal etmek, satmak, bayiliğini yapmak.

l. Kurşun kalem, tükenmez kalem, dolma kalem, silgi, cetvel, pergel, ataç, uhu, mürekkep, şeffaf bant, koli bandı, pastel boya, kuru boya, sulu boya, keçeli kalem, raptiye, defter, cep ve not defterleri ve bilumum kırtasiye malzemelerinin alım satımı, ithali ihracı ve dahili ticaretini yapmak.

m. Elektronik sanayiinin gerektirdiği bilcümle yatırım, tasarruf, ve faaliyetlerde bulunmak her türlü elektronik malzemelerin, elektronik ürünlerin, elektronik devre kapayıcılarının, elektronik devre açıcılarının, dirençlerin, elektronik paketlerin, elektronik kumanda cihazlarının, elektronik cihazların, elektronik cihaz yedek parça ve aksamlarının imali, alım satımı, ithal ve ihracı, toptan veya perakende pazarlanması, elektronik cihaz ve aletlerinin bakım, onarım, tamir ve servis hizmetlerinin sunulması.

HIRDAVAT

a. Bilumum hırdavat malzemelerinin pazarlanmasını, ithalatını, ihracatını, toptan alımını satımını yapmaktır.

b. Yurt içi ve yurt dışında her türlü demir, çelik, döküm veya sarıdan mamul cıvata, somun, gijon, bağlantı elemanlarının alımı, satımı, imalatı, ithalatı, ihracatı ve ticaretini yapmak.

c. Her türlü kesici takım malzemelerini almak, satmak, imalatını yapmak. Bu ürünlerin tamir ve bakımlarını yapmak, yedek parçalarını almak, satmak, ithalat ve ihracatını yapmak.

d. Her nevi sınai yarı mamul ve mamul; matkap uçları, elmas matkap uçları, raybalar, kesici ağızlar, bıçaklar, testere ağızları, her türlü el aletleri, zımpara taşları, zımpara kumu, polisaj, parlatma malzemeleri, iş makineleri, çeşitli güç ve tonajlardaki presler, vinçler, saç kıvırma ve işleme tezgahları metal işleyen makineler, profil kesme ve taşlama takım tezgahları, her nevi ölçü aletleri, kaynak makineleri, transformatörler, her nevi arabalı ve benzeri şeritler, motor yağ ve devir daim pompaları, filtre pompaları, bilyalı rulo veya makaralı rulmanlar ve bunların çeşitli aksam ve parçaların imalatı, alımı, satımı, ithalatı, ihracatını yapmak.

e. Her türlü sanayi kolunda kullanılan ölçü, ayar, tamir ve bakım malzemelerinin, avadanlıklarının, teçhizat ve hırdavatın alımı, satımı, imalatı, ihracatı.

f. Her türlü kilit ile ilgili ham maddenin, yarı mamullerin veya mamullerin alımını, satımını, imalini, ithalat ve ihracatını yapmak.

FOTOĞRAF VE SİNEMA MAKİNELERİ

a. Fotoğraf makineleri, kameraların ve her türlü fotoğraf malzemelerinin alımı satımı.

b. Her cins ve ebatta renkli ve siyah beyaz fotoğraf basım işi; her cins ve ayarda artistik, teknik, sanayi, moda ve reklam fotoğraf ve diapozitif çekim işlerini ifa etmek; nişan, düğün, yaş günü ve diğer toplantılarda profesyonel video, film ve fotoğraf çekimleri yapmak.

c. Stüdyo, laboratuar açmak ve çalıştırmak. Her nevi dijital fotoğrafçılık, bilgisayarlı fotoğraf çekimi, baskı, banyo tab işleri. Bu laboratuarlarda kullanılan film ve banyo malzemelerinin alımı, satımı, ithalatı ve ihracatını yapmak.

d. Barometre, termometre, higrometre, kronometre, büyüteç, altımetre gibi aletlerin ve yardımcı malzemelerinin alımı satımı, ithalatı ve ihracatını yapmak.

İNŞAAT

a. Her türlü inşaat taahhüt işleri; konut, işyeri, ticarethane inşaatlarını yapmak, satmak, kendi hesabına arazi ve arsalar almak bunlar üzerinde veya başkalarına ait arsa ve araziler üzerinde kat karşılığı binalar yapmak.

b. Yurt içinde ve yurt dışında her türlü resmi ve özel sektöre ait inşaat taahhüt ve montaj işleri yapmak ve müstakil konut, iş hanları, fabrikalar, yollar, baraj ve göletler, park ve bahçe düzenlemeleri ve turistik tesisler, tatil köyleri inşa etmek ve kiraya vermek.

c. Türkiye sınırları içinde veya yabancı ülkelerde, resmi ve özel kurum ve kuruluşları tarafından kapalı zarf, açık arttırma, eksiltme, teklif alma ve pazarlık usulü ile ihaleye çıkarılacak her türlü küçük ve büyük yapıların her türlü inşaat işlerini anahtar teslimi taahhüt etmek.

d. Türkiye Cumhuriyeti devleti bakanlıklarının ve bakanlığa bağlı resmi kuruluşların, kamu iktisadi teşebbüsleri, iktisadi devlet teşekkülleri, kamu iktisadi kuruluşları, kamu bütçeli daireler, mahalli idareler, belediyeler, yapı kooperatifleri, özel sektör kuruluşları tarafından yurt içinde ve yurt dışında ihaleye çıkarılan inşaat, elektrik, tesisat, yol, su, kanalizasyon, doğalgaz, altyapı, üstyapı, dekorasyon, restorasyon işlerinin yeniden veya onarımı ihalelerine katılmak, teklif vermek, ihale şirkette kalırsa ihale sözleşmesi gereği işi yapmak ve teslim etmek.

e. Prefabrike inşaat ve meskenler yapmak, yaptırmak ve bunları satmak, kiraya vermek.

f. Her türlü havuz inşaatı ve arıtma işlemleri yapmak.

g. Her türlü dekorasyon işleri, tamirat ve boya işleri yapmak.

h. Her türlü mimarlık hizmetleri vermek, şehir ve imar planları hazırlamak, uygulamalarını yapmak.

i. Her türlü mühendislik hizmetleri vermek, proje ve uygulamalarını yapmak.

j. Dekorasyonla ilgili spor salonlarının saha çizimi, boya, parke ve cam cila, duvar kağıdı, halıfleks, asma tavan-kartonpiyer, fayans-kalebodur, su ve elektrik tesisatı, çatı tadilat işleri yapmak.

k. Her türlü bina, büro, tesis ve yapılar ile peyzaj mimarisi ve çevre düzenlemesi alanında mimarlık, mühendislik, teknik müşavirlik hizmetleri olarak plan, proje, teknik hesaplar, danışmanlık, etüt, araştırma, tasarım, fizibiliteler yapmak, bununla ilgili hizmet grupları oluşturmak ve işletmek.

l. Durum (halihazır), kadastro, yeraltı maden ocakları, deniz dibi, Tünel ve baraj, yol, su, kanalizasyon, boru hattı gibi şerit haritalarının yapımı. Parselasyon planlarının yapımı.

m. İslah-imar planlarının yapımı ve uygulama işlemlerinin yapımı.

n. Konusuyla ilgili her türlü dengeleme, hesaplama, yazım ve çizim işlerinin yapımı.

TEKSTİL, KONFEKSİYON

a. Yün, pamuk, ipek, suni ve sentetik elyaf ve benzeri maddelerden mamul tekstil ürünlerinin alımı, satımı, imalatı, ithalatı ve ihracatını yapmak.

b. Her türlü ipek, pamuk, yün, sentetik tabi elyaflardan ve diğer ipliklerden mamul örme ve dokuma kumaşların imalini, ithalatını, ihracatını, toptan ve perakende dahili ticaretini ve pazarlamasını yapmak.

c. Her türlü konfeksiyon ürünü kot, pantolon, blucin, eşofman, gömlek, ceket, palto, etek, kazak, kravat gibi giyim eşyasının ihracı, ithali, toptan ve perakende dahili ticaret ve pazarlamasını yapmak. Kreasyonlar hazırlamak, defileler düzenlemek, bayilik, acentelik, mümessillik almak vermek, bu işlerle ilgili atölyeler, fabrikalar kurmak, mağazalar açmak.

d. Her türlü yün, orlon ve sentetik ipliklerden örülmüş bay, bayan ve çocuk trikolarının imalatı, ithalatı ve ihracatını yapmak.

e. Her nevi bayan ve çocuk gelinliklerin, nişanlıkların dikimi; gelin başı, eldiven, jüpon ve benzeri malzemelerin alım satımı, işçilik, ithalat ve ihracatını yapmak.

f. Gelinlik ve nişanlıkla ilgili her türlü kumaş, güpür dantel, tül, saten ve sair malzemelerin imalatı, toptan ve perakende alım satımı, ithalat ve ihracatını yapmak.

g. Pamuklu ve sentetik kumaştan her türlü kadın, erkek, çocuk iç çamaşırları, gecelik, pijama imalatı, ihracatı ve ithalatını yapmak.

h. Her türlü erkek, kadın, çocuk çorabının alımı, satımı, imalatı, ithalatı ve ihracatı.

i. Her türlü dokuma ve dokuma ürünlerini imal etmek.

j. Her nevi dokuma etiket imalatı ve toptan satışı, baskı etiket imalatı alım satımı

k. Emniyet kemeri, paraşüt kolonu, tüfek kayışı, palaska, bel kemerleri, çanta kolonları, kolon kurdele, ekstrefor, şerit, sargı bezi, bel lastiği, tuhafiye lastik çeşitleri, ayakkabı şerit ve biyeleri, erkek ve çocuk pantolon askıları ve her çeşit dar dokuma çeşitleri imalatı ,ihracatı ve ithalatını yapmak

l. Tekstil ürünlerine nakış işlemlerini yapmak, yaptırmak.

m. Her türlü tekstil ve konfeksiyon sanayisinde kullanılan makine, cihaz, alet, edevat, yedek parça ve aksesuarları ile sarf malzemelerinin üretimini, alımını, satımını, ithalatını, ihracatını ve pazarlamasını yapmak.

Şirket yukarıda yazılı amaçlarını gerçekleştirebilmek için aşağıdaki işlere ve işlemlere girişebilir. Şöyle ki:

1. Maksat ve mevzunun icap ettirdiği bilcümle menkul ve hisseli veya hissesiz gayrimenkul malları satın alabilir, satabilir ve bunlar üzerinde her türlü hukuki tasarrufta bulunabilir, kiralayabilir, bunları devir ve ferağ edebilir, başkasına kiraya verebilir, gerektiğinde onarım yapabilir, genişletebilir, ayrıca bu gayrimenkuller üzerinde tevhit, ifraz, terk, taksim, cins tashihi, arsa payı tahsisi, arsa payı iptali, yola terk, kat irtifakı, kat mülkiyeti tesis, ihdas, ipotek, ipoteğin fekki, intifa, sükna hakları ile medeni kanunun hükümleri gereğince aynı ve gayri maddi haklarla ilgili her çeşit iltizami ve tasarrufu işlemler yapabilir, gene bunlar üzerinde mükellefiyetli veya mükellefiyetsiz her türlü tasarrufta bulunabilir. Şirket taşınmaz mallarını 3.şahısların borcundan dolayı ipotek ettirebilir ve kredi kullandırabilir.

2. Maksat ve mevzunun tahakkuku zannında istikraz edebilir bu cümleden olmak üzere kanunun tayin ettiği çerçeve dahilinde her türlü teminat verebilir, özellikle mal varlığı dahil, menkul ve gayrimenkuller üzerinde alacaklıları lehine veya üçüncü şahıslar lehine ipotek tesis edebilir, üçüncü şahıslardan ipotek ve rehin alabilir, iş bu ipoteklerin terkini talep edebilir.

3. Şirket finansal kiralama yapabilir, yurt içinden ve dışından teminatlı yahut teminatsız her türlü borç alabilir, amaçlarını gerçekleştirmek için kısa, orta ve uzun vadeli istikrazlar akdedebilir, aval ve kefalet kredileri temin edebilir. Şirketin faaliyetlerini sürdürmek için gerektiğinde iç ve dış kredileri, dahili ve harici finansman kurumlarıyla yerli ve yabancı kuruluş ve işletmelerden temin edebilir. 4. İktisadi maksat ve mevzunun gerektirdiği ticari, sınai vesair muamelatı yapabilir. Bu cümleden olmak üzere ve özellikle patent, ihtira beratı, marka, know-how gibi sınai hakları iktisap edebilir, bu kabil malları kendi adına tescil ettirebilir, başkalarına devredebilir, başkalarından devren iktisap edebilir, yerli mevzuatın öngördüğü çerçeve dahilinde bunları süreli yahut süresiz olarak kiralayabilir veya üçüncü şahısların istifadesine tahsis edebilir.

5. Şirketin iktisadi ve teknik maksat ve mevzunun icap ettirdiği bilcümle sınai ve ticari işlerin tahakkuku için yerli ve yabancı hakiki ve tüzel şahıslar ile mevzuat çerçevesi dahilinde süreli veya süresiz ve her neviden ortaklıklar tesis edebilir, kurulmuş ortaklıklara iştirak edebilir ve bunların Türkiye dahilinde distribütörlüğünü veya mümessilliğini yapabilir, şirket kurabilir, şirket gerektiğinde her türlü kefalet altına girebilir, yurt içinde ve yurt dışında temsilcilikler kurabilir. Tüm sınai, mali ve hukuki işlem ve tasarruflarda bulunabilir, resmi ve özel bilumum ihalelere iştirak edebilir, acentelik, mümessillik, komisyonculuk, bayilik, distribütörlük alabilir veya verebilir.

6. Şirket gayesine faydalı olacak, aracılık yapmamak şartıyla, faaliyet konusuna bağlı olan veya olmayan özel hukuk veya kamu hukuk tüzel kişileri tarafından ihraç olunan ve olunacak hisse senetleri, tahviller, intifa senetleri ve kuponları gibi kıymetleri satın alabilir, satabilir, devralabilir, teminat gösterebilir, kabul edebilir.

7. Şirket konusuyla ilgili ham madde, mamul ve yarı mamulleri satın alabilir, ithal ve ihraç edebilir, bunların kısmen veya tamamen işleyebilir veya işletebilir. Bu ham madde, mamul ve yarı mamullerin depolanması, nakli, satışı için gerekli her türlü makine, tesisat, nakil vasıtaları, cihaz, alet, edevat ve sair menkul malları ve hakları satın alabilir, satabilir, ithal ve ihraç edebilir, kiralayabilir, kiraya verebilir.

8. Şirket ayrıca ileride ihtiyaç duyduğunda ticari amaçla her türlü ticari değeri bulunan mal, ürün, emtia ve benzerlerini toptan ve perakende alabilir, satabilir, her türlü ticari ve sınai faaliyette bulunabilir.

Yukarıda gösterilen konulardan başka ilerde şirket için faydalı ve lüzumlu görülecek başka işlere girişilmek istendiği takdirde genel kurulda karar aldıktan sonra bu işleri de yapabilecektir. Ana sözleşme değişikliğinde olan işbu kararın uygulanması için ilgili mercilerden gereken izin alınacaktır. Tescil ve ilan ettirilecektir.